Pakiet pierwszej pomocy dla grantobiorców

W Biurze ds. Badań Naukowych zapewniamy Pracownikom i Doktorantom UKSW pomoc w zdobywaniu środków na prowadzenie badań naukowych. W celu uczynienia procedury składania wniosków bardziej przyjazną, przygotowaliśmy szereg ułatwień w postaci m.in. zajęć, poradników, infografik.

Zapraszamy do zapoznania się z przedstawionym poniżej wykazem ułatwień dla osób, które starają się o środki na prowadzenie badań naukowych. Zachęcamy także do korzystania z wszystkich materiałów.

 

  • od 25 lutego 2019 r. do 20 maja 2019 r. w każdy poniedziałek w godz. 16:45-18:15; kampus Dewajtis, Nowy Gmach, sala 406;
  • od 26 lutego 2019 r. do 21 maja 2019 r. w każdy wtorek w godz. 16:45-18:15; kampus Wóycickiego, Budynek 21, sala 225.

Szczegółowe informacje o zajęciach można znaleźć w Usosweb - kliknij!

EDYCJA JESIEŃ 2018 r.

 

Jak zdobyć granty na badania naukowe - poradnik zawierający porady dotyczące konstruowania projektów badawczych, zarządzania nimi oraz monitorowania ich przebiegu. Publikacja przygotowana w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i przejdź do publikacji.

Wnioski grantowe bez tajemnic - poradnik zawierający praktyczne rady dotyczące prac nad wnioskiem o finansowanie badań naukowych. Publikacja przygotowana w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i przejdź do publikacji.

Poradnik dla realizujących granty badawcze na UKSW - publikacja adresowana do osób, które pozyskały już środki na prowadzenie badań naukowych i rozpoczynają ich realizację. Powstała ona w celu ułatwienia realizacji projektów badawczych finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Publikacja przyotowana w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i przejdź do publikacji.

Analiza treści recenzji wniosków składanych do NCN - dokument przedstawiający analizę treści recenzji wniosków, które zostały złożone przez Pracowników i Doktorantów UKSW do Narodowego Centrum Nauki. Publikacja przygotowana w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i przejdź do publikacji.

Jak napisać wniosek o finansowanie badań naukowych - poradnik zawierający pomocne wskazówki dotyczące przygotowywania wniosków o finansowanie grantów badawczych. Publikacja przygotowana przez Radę Młodych Naukowców. Kliknij i przejdź do publikacji.

 

Pomoc w składaniu wniosków do NCN - zebrane w jednym miejscu podstawowe informacje dotyczące wyboru konkursu i szczegółów dotyczących prac nad wnioskami do Narodowego Centrum Nauki. Porady przygotowane w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i przejdź.

Jak złożyć wniosek do NCN? - grafika wyjaśniająca procedurę składania wniosków do Narodowego Centrum Nauki. Plik przygotowany w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i pobierz.

Dziesięć rad jak nie popełnić błędu we wniosku do NCN - zestawienie, które pomoże uniknąć podstawowych błędów podczas prac nad wnioskami składanymi do Narodowego Centrum Nauki. Dokument przygotowany w Biurze ds. Badań Naukowych. Kliknij i pobierz.

Pytania kontrolne po zakończeniu prac nad wnioskiem - zestawienie pytań, które pomagają w weryfikacji poprawności formalnej i merytorycznej projektu. Dokument przygotowany w Biurze ds. Badań Naukowych.  Kliknij i pobierz.

 

Pomoc z zakresu bibliometrii - pomoc tego rodzaju oferowane jest przez Dział Informacji Naukowej i Transferu Wiedzy Biblioteki UKSW. Kliknij i przeczytaj szczegóły.

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach