Granty Narodowego Centrum Nauki dla naukowców z UKSW

fot. Biuro ds. Badań Naukowych

Informujemy, że kolejne trzy osoby związane z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie znalazły się w gronie laureatów konkursów Narodowego Centrum Nauki. W ramach konkursu Opus 19 troje naukowców pozyskało łącznie 1 313 999 zł. Jednocześnie przypominamy, że do 15 grudnia 2020 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów Opus 20 +LAP, Beethoven Classic 4, Sonata 16 i Preludium Bis 2.

Granty otrzymały następujące osoby:
  • dr Magdalena Satora (Wydział Nauk Historycznych - Instytut Historii) Majątki templariuszy we Francji w okresie upadku zakonu (1307-1318), wysokość grantu: 207 120 zł, streszczenie projektu
  • dr hab. Fabian Welc, profesor uczelni (Wydział Nauk Historycznych - Instytut Archeologii) Upadek, kryzys czy transformacja? Korelacja przemian późnoantycznego osadnictwa ze zmianami środowiska i klimatu w rejonie północno – wschodniego Adriatyku na podstawie wyników badań geoarcheologicznych i paleoklimatycznych, wysokość grantu: 741 480 zł, streszczenie projektu;
  • dr hab. Marcin Jewdokimow, profesor uczelni (Wydział Nauk Humanistycznych - Instytut Nauk o Kulturze i Religii) "Zielenienie" katolicyzmu w Polsce i Włoszech? Katolickie organizacje wobec zmian klimatycznych i kryzysu środowiskowego, wysokość grantu: 365 399 zł, streszczenie projektu.