Zarządzanie danymi badawczymi – bezpłatny kurs (edycja wiosna 2023)

Biuro ds. Badań Naukowych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na wiosenną edycję bezpłatnego kurs pn. „Zarządzanie danymi badawczymi”. Kurs adresowany jest do wszystkich chętnych – studentów, doktorantów i pracowników UKSW – którzy zajmują się prowadzeniem badań naukowych. Kurs realizowany będzie w formie zdalnej na platformie MS Teams. Jeśli chcesz złożyć dobry wniosek do Narodowego Centrum Nauki oraz przygotować się na nową rzeczywistość badawczą, którą zapowiada Ustawa z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, nie możesz przegapić tego kursu.

Zajęcia poprowadzi mgr Jarosław Rokita – absolwent Data Steward School oraz przewodniczący Zespołu ds. Zarządzania Danymi Badawczym w UKSW.

Uczestnicy kursu dowiedzą się m.in. co to są dane badawcze, jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi, jak zarządzać danymi badawczymi, co to są repozytoria danych badawczych i wiele więcej. Poniżej szczegóły zajęć.

CO?

Kurs „Zarządzanie danymi badawczymi”

GDZIE?

MS Teams, kod zajęć wrvqcsh lub kliknij w ten link

KIEDY?

W każdy poniedziałek, środę i piątek od 15.03 do 24.04.2023 r. w godz. 15:00-16:00 (łącznie 20 godzin dydaktycznych zajęć).

Plakat reklamujący kurs Zarządzanie Danymi Badawczymi - edycja wiosna 2023
06 marca 2023