Lutowe konkursy

Poniżej prezentujemy zbiorczy wykaz konkursów, w których mogą Państwo aplikować w lutym w celu uzyskania środków na prowadzenie badań naukowych. Konkursy zostały podzielone ze względu na instytucję, która je organizuje. Przy każdym konkursie znajduje się link do artukułu ze szczegółowymi informacjami o zasadach naboru.

• DIALOG - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło nabór wniosków w ramach programu Dialog. Celem programu jest wsparcie działań służących budowaniu współpracy i trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym do 31 grudnia 2019 r.  W celu złożenia wniosku prosimy o kontakt z Biurem ds. Badań Naukowych.

• Polskie Powroty - Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła nabór wniosków w ramach II edycji programu Polskie Powroty. Celem programu jest umożliwienie wyróżniającym się polskim naukowcom powrotu do kraju i podjęcie przez nich zatrudnienia w polskich uczelniach, instytutach naukowych lub instytutach badawczych. Nabór wniosków prowadzony jest do 7 maja 2019 r. Osoby, które są zainteresowane przyjazdem do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do dnia 23 kwietnia 2019 r.
  • Program im. Ulama - Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła nabór wniosków w ramach programu im. Ulama. W ramach programu istnieje możliwość na pozyskanie środków na przyjazd do Polski zagranicznych naukowców. Termin naboru wniosków upływa 23 kwietnia 2019 r. Osoby, które są zainteresowane przyjazdem do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do dnia 10 kwietnia 2019 r.

Od 14 grudnia 2018 r. otwarty został nabór wniosków w konkursach ETIUDA 7, SONATINA 3 oraz UWERTURA 3. Nabór wniosków będzie trwał do 15 marca 2019 r. Pracowników naukowych i doktorantów UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 lutego 2019 r.

• ETIUDA 7 - konkurs na stypendia doktorskie;
  • SONATINA 3 - konkurs na projekty badawcze, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora;
  • UWERTURA 3 - konkurs na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC.

• MONOGRAFIE - Do 19 marca 2019 r. trwa nabór prac w ramach Programu Monografie. Program realizowany jest przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i umożliwia wydanie wyłanianych w konkursie, oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP.

• Od 18 stycznia 2019 r. do 18 marca 2019 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach dziewiątej edycji konkursu LIDER, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Konkurs adresowany jest do młodych naukowców, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w samodzielnym planowaniu, zarządzaniu oraz kierowaniu własnymi zespołami badawczymi, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy Na realizację projektu młody naukowiec może otrzymać do 1,5 mln zł. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 lutego 2019 r.

• Stypendia Fundacji Lanckorońskich - Polska Akademia Umiejętności, która jest dysponentem środków rozdzielanych przez Fundację Lanckorońskich oraz Fundację z Brzezia Lanckorońskich ogłosiła nabór wniosków na stypendia na 2020 r. W ramach stypendium finansowane może być prowadzenie badań zagranicznych w Rzymie, Wiedniu, Londynie i wyjątkowo w innych ośrodkach naukowych w Europie. O stypendium mogą ubiegać się archeologowie śródziemnomorscy, historycy, historycy sztuki, filologowie klasyczni i historycy filozofii. Termin składania wniosków upływa 10 maja 2019 r.  Wewnętrzny termin składania wniosków na UKSW upływa 30 kwietnia 2019 r.